Korzystając z tej strony, akceptujesz postanowienia Regulaminu i oświadczasz, że znasz naszą Politykę Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
2020-09-17
Grupa casusBTL na zlecenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego opracowała koncepcyjnie i przygotowała aplikację zatytułowaną „Słabe serce – aplikacja dla edukatorów”.
Aplikacja ma na celu wspomaganie prac pielęgniarek prowadzących rozmowy z pacjentami z niewydolnością serca zmierzające do zwiększenia ich wiedzy i świadomości na temat choroby.
Narzędzie zbudowane jest z kilku głównych działów odzwierciedlających najistotniejsze problematyczne kwestie, takie jak: problem, objawy, diagnostyka, samokontrola, stan wiedzy pacjenta i materiały edukacyjne. W ramach każdego z tych działów szczegółowo omówiono węższe zagadnienia, mianowicie: obrazowo objaśniono funkcjonowania serca; scharakteryzowano objawy typowe dla niewydolnego serca; omówiono metody diagnostyczne pozwalające na wykrycie problemów z sercem; przedstawiono zasady pozwalające zrozumieć, jaką dietę, aktywność fizyczną i seksualną uprawiać; zweryfikowano poziom samokontroli prowadzonej przez pacjenta oraz stan jego wiedzy po ukończonej rozmowie oraz zaopatrzono w materiały edukacyjne mogące stanowić doskonały punkt odniesienia w chwilach zwątpienia.
Aplikacja zintegrowana jest z portalem edukacyjnym dla osób z niewydolnością serca www.slebeserce.pl, który Grupa casusBTL stworzyła w 2016 roku. Na portalu problem niewydolności serca został omówiony nie tylko w kontekście zagadnień medycznych (objawy, diagnoza, leczenie), lecz również w ramach dostępnego w serwisie serialu. Dlatego pacjent, który rozpocznie edukację w szpitalu, będzie mógł ją kontynuować w domu na korespondującym zarówno wizualnie, jak i merytorycznie portalu opracowanym przez ekspertów PTK.
Aplikację można pobrać za darmo ze Sklepu Google Play oraz App Store.